• +90 532 061 83 15
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
trenfrde

Gap Turu

 • GEZİLECEK YER: ADANA - KAHRAMANMARAŞ - ADIYAMAN - DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP
 • GEZİ SÜRESİ: 6 GECE 7 GÜN
 • BAŞLANGIÇ NOKTASI: Turgutlu
 • GEZİ TARİH: Pazartesi, 02 Eylül 2019
 • Tur Dönemi: EYLÜL 2019
 • Tur Süresi: 7 GÜN

1.GÜN: ADANA – İSKENDERUN – ANTAKYA – HARBİYE

Sabah erken saatlerde Pozantı da alacağımız kahvaltı molasından sonra, Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket. Adana’da gezimize Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü’de vereceğimiz mola ardından, Sabancı Camii gezimiz sonrası, Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’yahareket ediyoruz. Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini, sonrasında Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, (müsait olması halinde) gezimiz sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’ye varış. Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Antakya da otelimizde. (

2.GÜN: KAHRAMANMARAŞ – ADIYAMAN

Kahvaltı sonrası 1973 yılında Kahraman unvanını alan Maraş şehrimize gidiyoruz. Maraş’ı yukarıdan göreceğimiz Maraş Kalesindefotoğraf molası sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tada bileceğimiz Yaşar Pastanesine gidiyoruz. Sonrasında Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Maraş gezimiz sonrası Adıyaman’a gidiyoruz. Öğle yemeği (ekstra) ve burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da otelimizde. 

3.GÜN: KAHTA – DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kahta üzerinden ve Nissibi Köprüsünden geçiyor ve Atatürk Barajı GölünüfotoğraflıyoruzDaha sonra Siverek yolundan Diyarbakır’ı panoramik olarak görerek Batman’a ulaşıyoruz ve öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek sonrası Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Gezimize, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra Hasankeyf gezimizi tamamlayarak Midyat a varıyoruz Gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini ile devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkâri satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Mardin’de otelimizde. 

4.GÜN: MARDİN – HARRAN – GÖBEKLİTEPE – URFA  

Kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin’de ilk olarak Hz. İsa’dan sonra 5.yüzyılda inşa edilen ve Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak günümüzde halen kullanılmakta olan Dayrul Zaferan Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı geziyoruz. Sonra 15.yy. Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasimiye Medresesi’ni gezip Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Eski PTT Binası, Şehidiye Camii görerek, tarihi çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. 11.yy. da yapıldığını tahmin edilen minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Çarşılar için verilen serbest zaman ardından, öğle yemeği (ekstra) molamızı veriyoruz. Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan arkeoloji tarihini yeniden sorgulamamıza neden olan Göbeklitepe’yi geziyoruz. Daha sonra Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevlidi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası ardından aracımızda buluşarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. (el ruha , şirehan , nevali ) Daha sonra Urfa Kültürünün bir parçası olan Yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz (ekstra).

5.GÜN: HALFETİ – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası, Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye gidiyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan Savaşan Köyünü gördükten sonra Halfeti’de kısa serbest zaman sonrası, Güneydoğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep merkezde öğle (ekstra) yemeği molasından sonra Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz ve tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası ve çarşıda vereceğimiz serbest zaman ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

6.GÜN: ADANA – POZANTI – AFYON – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası İzmir’e dönmek üzere yola çıkıyoruz. Adana – Pozantı – Afyon üzeri molalar vererek gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz.

 

 • Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Tüm Ulaşım Hizmetleri
  • MSB Hadra Turizm Refakati
  • Profesyonel Rehber Hizmeti
  • MSB Hadra Turizm Araç İçi İkramlar
  • Zorunlu Yurt İçi seyahat sigortası
 • Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • .............
  • ............
 • MİNİBÜS ÜCRETLERİ

  • .............
  • ............
 • ÖNEMLİ BİLGİLER

EGE TATİLDE Yurt içi ve yurt dışı Kültür turları, Günübirlik Turlar, Tatil Turları, Otel Rezervasyon Hizmetleri, İzmir Çıkışlı Turlar,

TATİL EGE DE BAŞLAR ...

Hadra Turizm

 • Adres

  Subaşı Mah. Seyfi Demirsoy Sk. No:34/A Turgutlu/Manisa

 • Email

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 • Telefon

  +90 532 061 83 15

  +90 236 313 31 53

SOSYAL MEDYADA BİZ

Üst